06 sty

Najdroższa torebka damska na świecie – kaprys czy inwestycja?

Ponad milion złotych w przeliczeniu – 300 168 dolarów to kwota, jaką osiągnęła w ubiegłym roku najdroższa damska torebka na świecie. Nie był to model, który wyszedł z naszej pracowni, niemniej jednak warto przyjrzeć się tej niecodziennej transakcji.

30 maja 2016 roku w prestiżowym domu aukcyjnym Christie’s Read More

21 lis

Sekrety toreb Królowej Elżbiety II

krolowa_elzbieta_ii_afp600

Jej Wysokość Queen Elizabeth II z dynastii Windsorów zasiada na tronie brytyjskim od przeszło 60 lat. Jest symbolem skromnej elegancji, umiarkowania i dobrych manier. Elementem niemalże każdej kreacji, w której Elżbieta II pokazuje się publicznie, jest wybrana na daną okazję skórzana torebka marki Launer, ręcznie szyta w Anglii, w miasteczku Walsall (hrabstwo West Midlands). Podobno Read More

04 lis

A co Ty nosisz w torbie?

Z biegiem lat wybierasz coraz większe modele toreb i nie wiesz, czy dzieje się tak za sprawą wieku, czy też potrzeby noszenia więcej rzeczy przy sobie? A może po prostu zaczęłaś doceniać torby, które mieszczą wszystko, niezależnie od okazji i sytuacji? Jakakolwiek nie byłaby Twoja odpowiedź, pewne jest, że powrót do małej torebki na co dzień byłby trudny. I nie zmieni tego częste szukanie dzwoniącego telefonu pośród istotnych i mniej istotnych przedmiotów leżących na dnie torby!

Read More

03 lis

Jak osiągnąć sukces projektując damskie torby

Torebki zawsze stanowiły bardzo popularny i funkcjonalny dodatek dla kobiet i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Branża ta może okazać się świetnym pomysłem na biznes, jednak należy pamiętać o dużej konkurencji a także szybko zmieniających się trendach i potrzebach klientek. Poniżej znajdziesz 7 zasad, o których musisz pamiętać, jeżeli rozważasz wejście w świat projektowania damskich toreb.

Read More

24 paź

Wizyta w muzeum torebek Tassenmuseum w Amsterdamie

muzeum-torebekAmsterdam. Przez wielu mylnie uważany za administracyjną stolicę Holandii, kojarzony głównie z kanałami, rowerami, dzielnicą Czerwonych Latarni i miejscami, gdzie palić papierosów nie wolno, za to spożywanie marihuany jest prawnie dozwolone. Mało jednak osób wie, że w Amsterdamie jest największe na świecie muzeum torebek (Museum of Bags and Purses). Znajduje się przy Herengracht 573, tuż nad malowniczym kanałem, przecinającym rzekę Amstel. Niepozornego wejścia strzegą czerwone sztandary z nazwą muzeum (jeden w języku angielskim, drugi w holenderskim) oraz flaga. Serca walą nam z wrażenia. W końcu za chwilę zobaczymy ponad cztery tysiące torebek, woreczków i akcesoriów do torebek, począwszy od późnego średniowiecza, a skończywszy na czasach współczesnych.

Read More

04 wrz

POKAŻ MI SWOJĄ TOREBKĘ, A POWIEM CI, KIM JESTEŚ

Rzadko która kobieta pojawia się publicznie bez ulubionej torebki. Chociaż moda wyznacza co roku nowe trendy, to wiele kobiet przywiązuje się tylko do jednego stylu, w którym czuje się najlepiej. Niektóre stawiają na zawsze modne ekskluzywne torebki, podczas gdy inne, wybierają model pasujący na wszelkie okazje. Bez względu na preferowany pogląd, warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że bardzo wiele miejsca poświęca się samym torebkom, a zapomina o tym, do czego tak naprawdę służą. Właścicielka torebki przechowuje tam z reguły najpotrzebniejsze rzeczy lub takie, które przydadzą się jej najbardziej w określonej sytuacji. Z tym oczywiście różnie bywa — ile razy zorientowałyście się, że chociaż wasza torebka wygląda fantastycznie, nie jest w stanie zmieścić najistotniejszych przedmiotów! Dużo osób uważa, że rzeczy pozostawione w torebce mówią wiele na temat samej właścicielki. Ale w jakim stopniu? Jeżeli jesteście zainteresowane, zapraszam do zapoznania się dziesięcioma typami torebek, które świadczą o różnych typach osobowości. Same zadecydujcie, do którego z nich wam najbliżej.

Read More

01 wrz

Królestwo podróbek

Największe domy mody tracą na przemyśle podróbkowym, jeśli nie dziesiątki, to setki milionów dolarów rocznie. O randze problemu poświadczy sytuacja z 2009 roku. Na statkach płynących z Chin do Polski gdańscy celnicy odnaleźli całe partie podrobionych torebek Prady, Chanel, D&G, a ich wartość potencjalna wyniosła aż 45 milionów złotych. Łatwo sobie wyobrazić, że w skali światowej chodzi o znacznie większe sumy. Dlaczego fałszerze znajdują tak łatwo rynek zbytu, jak chronią się projektanci i czy kupującemu na pewno chodzi o oryginalny produkt?

podrobionych torebek
Read More

23 lip

Historia damskiej torebki na przestrzeni wieków

History of HandbagsHistoria damskich torebek jest stosunkowo krótka. Za początek uznaje się przełom XVII i XVIII wieku, kiedy to po raz pierwszy, oprócz podwójnych sukni otwartych z przodu oraz wygodnych staników, istotną funkcję w kobiecym ubiorze zaczynają pełnić również akcesoria.

Pojawiają się wówczas torebki w formie kieszeni przyczepianych pod spódnicą za pomocą „châtelaine”, eleganckiego klipsa z łańcuszkami, który zyskuje coraz większe uznanie, mógł służyć zarówno do przenoszenia flakonu perfum lub lusterka, jak i mniej eleganckich drobiazgów w postaci nożyczek, czy poduszki na szpilki. Gdy dzierganie zyskuje coraz większe uznanie i w towarzystwie modne stają się ręczne robótki, do powszechnego użytku wchodzą uznawane za prekursora damskich torebek, ściągane tasiemkami, bogato zdobione, woreczki.

Read More

10 lip

Dlaczego powinnaś wybrać ręcznie szytą skórzaną torbę?

próbki_skóry_Warszawa_torebki_damskie

Witajcie,

Bez względu na to, jakim typem kobiety jesteś – pewną siebie businesswoman, mamą dwójki dzieci, czy artystką freelancerem — bez względu na to, jaka jest Twoja osobowość, istnieją torebki damskie, które zawsze i wszędzie będą do ciebie pasować.

Często jednak przechodzimy nad tym faktem obojętnie, kierując się przy wyborze jedynie ceną i wyglądem, nie zważając zbytnio na wykonanie. W każdym razie kupno torebki z pewnością pochłania sporo czasu, ale co jeszcze ważniejsze, wytwarza emocjonalną więź. Ileż to razy zakochałyście się w torebce, do której zapałałyście miłością od pierwszego wejrzenia, ileż razy czułyście ból w sercu, gdy po kilku razach Wasz ulubiony model puszczał na szwach, przecierał w najmniej odpowiednich chwilach… Czy stać was na takie poświęcenie? W sklepach stacjonarnych czy internetowych można znaleźć mnóstwo torebek wykonanych ze skóry naturalnej. Są w różnych stylach, kolorach, ale nie to decyduje o ich wyjątkowości. Jest tylko jeden sposób, by stały się absolutnie niepowtarzalne: poprzez zaprojektowanie i wykonanie specjalnie dla ciebie. Read More

11 cze

Element złotej skóry

Witajcie Kochane,

Niedawno, na mojej ścianie facebook, wyświetliły mi się nowe espadryle Tory Burch.

Damskie espadryle Tory Bruch

W lato, kobiety bardziej odkrywają niż zakrywają swoje nogi, nosząc sandały, klapki czy baleriny. W tym sezonie szczególnie modne są odblaskowe srebro i złoto skórzane espadryle, które pięknie grają z minimalistycznym Read More